Shadow

Jeżdżenie na rowerze a erekcja

Możemy całkiem sporo powiedzieć odnośnie zdrowotnych korzyści, które związane są z jeżdżeniem na rowerze. Kolarstwo z pewnością może nam pomagać w spalaniu nadprogramowych kilogramów i poprawieniu poziomu naszej sprawności układu naczyniowo-sercowego, niemniej jednak spora ilość godzin spędzonych na siodełku, nie ma zbyt dobrego wpływu na naczynia i nerwy prowadzące do męskiego członka. Mało kto zdaje sobie z tego sprawę, niemniej jednak zbyt częste jeżdżenie na rowerze i problemy z erekcją, idą ze sobą niestety w parze. 

Historyczna perspektywa problemów z erekcją

Byłoby błędem, gdybyśmy uważali, iż taki problem pojawił się dopiero niedawno. Kolarze uskarżają się na drętwienie w okolicach pachwin od wielu wieków. Najwcześniej zgłaszane tego typu przypadki, miały miejsce około 1890 r. Niemniej jednak w 1997 r., pojawił się artykuł odnośnie zaburzeń erekcji i tego jak odnoszą się one do jazdy na rowerze, wówczas problem ten mógł uzyskać powszechną uwagę. Po uzyskaniu tejże niezwykle potrzebnej uwagi ze strony publicznej opinii, nie sposób było zaprzeczyć, iż stało się to podstawą do szerszych badań odnośnie tego tematu. Niemniej jednak musimy również podkreślić, iż nie każda osoba jeżdżąca na rowerze ma tego typu problemy.

Konstrukcja i kształt siodełka odgrywają ważną rolę

Wewnętrzna struktura i kształt siodełka, odgrywają znaczącą rolę w przypadku jazdy na rowerze i jej związków z zaburzeniami erekcji. Specjaliści uważają, iż siodełka w tradycyjnej formie winny zostać zamienione na zupełnie inne, znacznie bardziej ergonomiczne. Jest to typ siedzenia, który wspomoże redystrybucję wagi. Wybranie odpowiedniego siodełka do roweru, może być pomocne w utrzymaniu z daleka zaburzeń erekcji. Musimy dokonać wyboru odpowiedniego rozmiaru siedziska i upewnić się, iż wysokość naszej kierownicy, jak i pozycja w jakiej siedzimy, są idealnie dopasowane. Jeżeli uda się nam rozwiązać opisany kłopot, będziemy wiedzieć, iż zrobiliśmy coś dobrego dla samych siebie, gdyż sprawę najwyższej wagi stanowi go, żeby nie musieć korzystać z siodełka rowerowego.

Środki, które zapobiegają problemom z erekcją w przypadku jazdy na rowerze

Jako człowiek, dla którego jeżdżenie na rowerze jest bardzo ważne, z pewnością będziesz się zamartwiać po przeczytaniu powyższych rewelacji. Niemniej jednak nie warto rezygnować z jeżdżenia na rowerze z tego powodu, iż może ona sprowadzić do zaburzeń erekcji. Nawet jeżeli cierpimy z uwagi na problemy związane z zaburzeniami w obrębie erekcji, efekty są tymczasowe i odwracalne. Możemy także wdrożyć pewne środki, które pomogą nam w uniknięciu takich kłopotów. Warto będzie przemyśleć kwestię zmiany kąta siodełka. Możemy również umieścić siedzisko lekko na przodzie, co pomoże w odciążeniu krocza. Skorzystanie z szerszego siodełka może także wspomagać złagodzenie nacisku na krocze, prowadząc do rozłożenia wagi. Możemy również zmienić własny styl jazdy, tak żeby zapobiegać w nagromadzeniu się ciśnienia i przywrócić prawidłowy przepływ krwi.

Erekcja a jazda na rowerze

To naturalne, iż z pewnością w naszej głowie pojawia się obecnie obawy przed jazdą na rowerze, niemniej jednak z tego powodu nie powinniśmy zrezygnować z takiej aktywności. Dysfunkcje w obrębie erekcji powodowane przez jazdę na jednośladach, nie są na tyle poważne, zaś ich skutki mogą być zupełnie odwracalne. Ponadto, jeżeli już pojawią się tego typu kłopoty, mogą być one leczone poprzez wybieranie odpowiednio dopasowanych rowerów, jak również właściwe dobranych siodełek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *