Shadow

Co to jest i jak wygląda błona dziewicza?

Błona dziewicza zazwyczaj ulega przebiciu w trakcie pierwszego stosunku seksualnego u kobiet. Często zdarza się jednak, że błona dziewicza ulega przerwaniu wcześniej, np. w związku ze stosowaniem tamponów. Oto, co warto wiedzieć na temat błony dziewiczej. Zapraszamy do lektury. 

Co to jest błona dziewicza?

Błona dziewicza to fałd śluzówki, który oddziela przedsionek pochwy od jej wnętrza. Z błoną dziewiczą rodzi się przeważająca większość kobiet, jednak czasem zdarzają się incydentalne przypadki, w których błona dziewicza w ogóle nie występuje. Specjaliści wyróżniają trzy podstawowe rodzaje błony dziewiczej: błonę brzeżną, półksiężycowatą oraz perforowaną. Ta pierwsza charakteryzuje się sporym otworem i tym, że tylko w niewielkim stopniu oplata pochwę. Z kolei błona półksiężycowata występuje u większości pań. Ma ona kształt półokręgu lub okręgu. Podobnie jak pierwsza, w niewielkim stopniu zamyka pochwę, gdyż posiada spory otwór. Błona perforowana bardzo szczelnie zamyka pochwę, jednak posiada małe otwory, co pozwala na zapłodnienie oraz wypływ krwi w trakcie miesiączki.

 Na czym polega przerwanie błony dziewiczej?

Przerwanie błony dziewiczej nazywane jest w terminologii medycznej defloracją. Dochodzi do tego najczęściej w trakcie pierwszego stosunku seksualnego kobiety, jednak może to być również spowodowane innymi czynnikami, na przykład zastosowaniem tamponów lub masturbacją.

Często zdarza się również, że w trakcie pierwszego stosunku seksualnego błona dziewicza wcale nie zostaje przerwana. Są przypadki kobiet, u których błona dziewicza pozostaje w niezmienionej formie aż do porodu. Z tego względu nie wolno w sposób jednoznaczny utożsamiać utraty dziewictwa z defloracją. Wiele kobiet, u których nie ma błony dziewiczej, w dalszym ciągu jest dziewicami.

Czy przerwanie błony dziewiczej boli?

O bólu w trakcie pierwszego razu odczuwanego przez kobiety mówi się bardzo dużo, co skutecznie zniechęca je do podjęcia pierwszej aktywności seksualnej. Warto jednak wiedzieć o tym, że wbrew krążącym mitom w zdecydowanej większości przypadków ból oraz krwawienie towarzyszące defloracji mają naprawdę niewielki charakter. Bardzo często dzieje się tak, że przerwanie błony dziewiczej jest całkowicie niezauważalne. Dotyczy to zwłaszcza kobiet, u których występuje błona brzeżna lub półksiężycowa. Oczywiście, istnieje także ryzyko, iż defloracja wywoła spore dolegliwości bólowe. W takim przypadku może to spowodować u kobiety ogromną traumę, przez co później będzie bardzo niechętna do podejmowania jakiejkolwiek aktywności seksualnej. Trzeba jednak pamiętać o tym, że sytuacje tego typu należą do absolutnej rzadkości.

Jak wygląda defloracja?

Czy przebicie błony dziewiczej jest trudne? Podobne pytania zadają sobie młodzi, niedoświadczeni w sferze seksualnej panowie, którzy próbują przygotować się do pierwszego stosunku seksualnego w swoim życiu. Przebicie błony dziewiczej nie powinno być trudne. Jest to uwarunkowane tym, iż błona ma zazwyczaj dość spory otwór, który w bardzo małym stopniu oddziela drogę do środka pochwy. Błona dziewicza wyróżnia się także sporą elastycznością. Defloracja następuje najczęściej chwilę po tym, gdy mężczyzna umieści penisa w pochwie. Co ważne, do defloracji może również dojść w trakcie masturbowania się przez kobietę lub nawet na skutek nieumiejętnego stosowania tamponów podczas menstruacji. W przypadku kobiet stosujących masturbację ryzyko przebicia błony dziewiczej jest naprawdę wysokie. Czasem wystarczy mocne nakłucie palcem, aby błona dziewicza pękła.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *