Shadow

Ból penisa przy stosunku seksualnym

Nie ma chyba większego dowodu miłości, pomiędzy dwojgiem ludzi, którzy zdecydowali się na pełne oddanie sobie nawzajem własnej intymności. Seks jest bowiem rytuałem, który mówi drugiej połówce o tym, jak jest dla nas ważna, a także dowodem na to, że w pełni się akceptujemy. Po stosunku, para zwykle ma chwilę czasu na czułości i bliskość, a także odpoczynek. Jednak może to zostać skutecznie zaburzone przez szereg innych czynników. Już w trakcie właściwego aktu seksualnego, panowie mogą zmierzyć się z narastającym bólem prącia. Jakie są więc przyczyny bólu penisa podczas stosunku seksualnego?

Przyczyny bólu penisa przy stosunku seksualnym:

Ból penisa podczas aktu seksualnego, na pewno znacznie oddali panów od punktu kulminacyjnego, zwanego orgazmem. Znacznie zmniejszy także poziom odczuwanych przyjemności, a zamiast tego, panowie w swojej głowie wykreują przeróżne scenariusze, nawet te najgorsze, w których wyjaśnią sobie dlaczego odczuwają tak wielki dyskomfort, przeradzający się w ból, podczas seksu. Cóż, spieszymy drodzy panowie z wyjaśnieniami, by uwolnić wasz umysł od natrętnych i nie do końca słusznych myśli. Zwykle ból penisa podczas stosunku, jest uważany za pewną dysfunkcję seksualną, której fachowa nazwa to dyspareunia.

Teraz, postaramy się przybliżyć powody, dla których dysfunkcja ta może się rozwinąć:

Otóż po pierwsze, dyspareunia może mieć charakter nabyty i wiązać się z chorobami prącia, a także wadami, które mają podłoże anatomiczne, do jednej z tego typu wad, możemy zaliczyć np. nieleczoną stulejkę, zbyt krótkie wędzidełko penisa, a także wszystkie jego skrzywienia i odchylenia od normy, włączając w to chorobę Peyroniego. Drugim powodem, pojawienia się dyspareunii mogą być czynniki nabyte. Wówczas możemy zaliczyć do nich np. choroby, które są przenoszone drogą płciową, a także nabyte choroby prącia, które w konsekwencji doprowadziły do ciężkich stanów zapalnych okolic intymnych. Może to być chociażby ostre zapalenie żołędzi, czy nawet zapalenie cewki moczowej. Jednak w tym wypadku, ból będzie towarzyszył nam nie tylko podczas stosunku, ale również podczas oddawania moczu. Dodatkowo będzie towarzyszyło panom uporczywe uczucie swędzenia i pieczenia penisa.

Ból prącia podczas stosunku a budowa anatomiczna partnerki

Przykro to mówić, jednak za ból penisa podczas stosunku, może odpowiadać także partnerka, a raczej jej budowa anatomiczna. Niektóre czynniki powodujące ból prącia, mogą całkowicie zależeć od kwestii biologicznej i anatomicznej kobiety. Zacznijmy więc od tego, że pochwa ma niesamowitą zdolność, dopasowania się do rozmiarów i kształtu męskiego członka. Niestety, czasami może zdarzyć się tak, że będzie ona po prostu zbyt ciasna, a co gorsza nawet za krótka- co ma duże znaczenie, jeśli mężczyzna jest szczęściarzem, solidnie obdarzonym przez matkę naturę. Nie mniej jednak, tego typu ból może towarzyszyć także panom, podczas stosunków analnych. Kolejno, ból penisa podczas stosunku, może być spowodowany niczym innym jak wyborem nieodpowiedniej, bądź zbyt ekwilibrystycznej pozycji. Okazuje się, że zwykła zamiana miejsc pomiędzy partnerami, może skutecznie rozwiązać ten problem. Niewłaściwe nawilżenie pochwy, o odbycie nie wspominając, przed wprowadzeniem tam członka, również może spowodować ból prącia, w czasie trwania stosunku. Powiedzmy sobie szczerze, panowie mogą też doświadczyć bólu penisa podczas stosunku, co wiąże się z brakiem doświadczenia, czy nieumiejętnego obchodzenia się z penisem przez partnerkę, a także ze zbyt intensywnymi praktykami łóżkowymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *